Články - detail

12.04.2008
Dejte si bazén, saunu a pak drink
...
Autor článku:  Magdalena Nová
...
Dejte si bazén, saunu a pak drink
Přes pět let Pražané a návštěvníci hlavního města čekali, za měsíc Aquapalace v Čestlicích konečně otevře. V areálu najdou od 7. května lidé 2 500 m2 vodních ploch, desítky atrakcí, sauny, bary i relaxační centrum.

Praha - Je to sice okres Praha-východ, přitom městská doprava tu je z Václavského náměstí za půl hodiny.
Zatímco na Václaváku může ještě řádit poslední jarní metelice, ve vodním světě Aquapalace Praha v Čestlicích vás od 7. května obklopí podnebí podobné tomu na Seychelách. Opravdu. Jen uvažte: teplota vzduchu 30 stupňů Celsia, teplota vody 27 stupňů. K tomu připočtěte dvě restaurace a čtyři bary, pláže, desítky lehátek, pomalou i dravou umělou řeku, tobogany a skluzavky. Je tu ovšem jeden zásadní rozdíl - v ceně. Za výlet na Seychely zaplatíte kolem 60 tisíc korun, cestu do Aquapalace pořídíte za 26 korun plus vstupné. To bude činit ve všední den 120 korun na hodinu, o víkendu hodina o 30 korun podraží.

„Všechny služby v akvaparku budou lidé platit přes čipovou kartu v náramku. Tu dostanou u vchodu nabitou na tisíc korun, při odchodu pak zaplatí,“ vysvětluje systém plateb bez hotovosti generální ředitel areálu Roman Štěrba.

Kupte si vstupenku bez nervů A rýsuje se ještě jedna úleva pro návštěvníky: investor, společnost SPGroup, která areál buduje, chce uzavřít smlouvu s firmou Sazka, aby si zájemci mohli vstupenky koupit u kteréhokoliv terminálu Sazky. Třeba v Ostravě nebo v Plzni.

„Kapacita akvaparku je 2 100 návštěvníků. Kdo by se obával, že bude plno, může si přes internet rezervovat místo - zadá například, že chce přijít v pátek od 10 do 12 a zaplatí padesátikorunový poplatek. Ten mu pak samozřejmě odečteme od vstupného,“ uklidňuje Štěrba potenciální návštěvníky, kteří by se báli, že u jedné ze šesti pokladen s turnikety na ně čeká další platba.

Takže třímáte vstupenku, na ruce máte čipový náramek. A co na vás bude v Aquapalace Praha čekat dál? Jednoduše řečeno: nekonečné množství vody napuštěné do rozličných podob. Třeba do adrenalinového tubusu 8 metrů hlubokého, kde můžete mezi namalovanými rybkami absolvovat potápěčský kurz.

Nebo můžete plavat mezi rybami a žraloky živými. „V korálovém bazénu, kde bude voda vyhřátá na 30 stupňů, si lidé zaplavou podél akvárií. Ta nabudí dojem, že jsou přímo vedle žraloků,“ popisuje Štěrba atrakci. Voda tady zatím chybí.

Ohřejte se. Vytápíme na 90 °C To v jiných bazénech už šplouchá. V Paláci relaxace pod prosklenou střechou čeká na vyčištění dvacetimetrový plavecký bazén, vlnky se houpají i v pomalé řece a voda pozvolna naplnila také bazének, ve kterém za měsíc přístroje vyrobí každou čtvrthodinu umělou vlnu.

„Palác vln je určen hlavně pro rodiny s dětmi - maminky by hlídaly na vyhřátých plážích a potomci mohou řádit ve vlnách nebo v maketě korábu,“ ukazuje ředitel na loď mezi brouzdališti a jen tak mimochodem nadhodí: „Tatínci mohou být hned vedle - u baru.“ Jen pár kroků od paláce vln je další palác, tentokrát dobrodružství. „To je ideální místo pro teenagery. Máme tu pro ně například tobogan dlouhý 140 metrů,“ říká Roman Štěrba, nad nímž se vine černobílý plastový had, který budou lidé sjíždět na gumových pneumatikách.

„Všechny atrakce budeme každý den kontrolovat a na bezpečnost budou dohlížet kamery i plavčíci,“ zdůrazňuje Štěrba. Vyznavače klidu a tepla láká zase do některé z místních saun. „Například v té finské, která je vyložena dřevem ze staré beskydské chalupy, zatopíme až na 90 stupňů,“ říká. První z římských saun se už vysoušejí a vyhřívají. A vedro v nich je pořádné.

Vítejte v Aquapalace Co nabídne nový akvapark v Čestlicích Celková plocha areálu: 16 000 m2 Všechny vodní plochy zabírají: 2 440 m2 Množství vody v bazénech: 2 800 000 litrů Maximální kapacita areálu: 2 100 návštěvníků Počet zaměstnanců: 155 lidí na plný úvazek Počet plavčíků: přibližně 15 Náklady na stavbu (vč. hotelu): 4,6 miliardy Kč Parkování (2 parkovací domy): 600 stání Občerstvení: 2 restaurace, 4 bary Teplota vzduchu: po celém areálu 30 °C Teplota vody: 27 °C (korálový bazén 30 °C) Co tu najdete Vstupní hala samoobslužná restaurace (200 míst), obchody, kadeřnictví, vstup do vodního světa, dvoupatrového fitness (1 750 m2) a spa centra (1 100 m2, relaxační a masážní centrum) Palác relaxace 20metrový plavecký bazén, 8metrový bazén určený na potápění, vířivky, pomalá řeka (350 metrů) Palác vln bazén s umělým vlnobitím, brouzdaliště, skluzavky, dětské atrakce včetně majáku a lodi Palác dobrodružství 3 skluzavky, 6 toboganů (nejdelší má 140 metrů), space bowl, peřeje, řeka s rychlým proudem vody (100 metrů) Korálový bazén vodní bar a bar, bazén s výhledem do akvárií s mořskými živočichy a malými žraloky Venkovní pláž divoká řeka, pláže na slunění, dětské bazény pod vodopádem Saunovací centrum jedenáct saun včetně římských (teplota 40-60 °C), finských (teplota až 90 °C) nebo ruské (venkovní) Hotel 230 pokojů s akvaparkem je propojen průchodem kongresový sál podzemní parkoviště Důležité informace Termín otevření 7. května 2008 Otevírací doba 10.00-22.00 Vstupné Všední den od 120 Kč/hod. Víkend od 150 Kč/hod. Fitnesscentrum 150 Kč (časově neomezené) Zdroj: SPGroup
 
Poznámka:  Zdroj: www.idnes.cz / Mladá fronta DNES - střední čechy
 
 
 
Copyright © e-BAZENY.cz 2005 - 2017