Články - detail

16.07.2007
Deset nejlepších aquaparků!
...
Autor článku:  Super.cz
...
Deset nejlepších aquaparků!
Rtuť teploměru stoupá do tropických výšin a naše tělo žadoní o zchlazení. Třeba ve špičkovém aquaparku.

Praha
Obyvatelé hlavního města si mohou vybrat mezi barrandovským a letňanským aquaparkem. Lagoon Letňany je vybudován podle vzoru britských aquacenter. Specialitami ‚Laguny‘ je téměř 90metrový tobogan, whirpool se slanou vodou a také trampolína...


Most
Nejmladší z desítky námi vybraných aquaparků je mostecký Aquadrom. Mladí i odrostlí návštěvníci tohoto futururistického skvostu se mohou dát unést vodním hradem, hadem a dělem, stříkací bójí, hracími fontánkami, vodním hřibem nebo strašlivou chobotnicí...


Lipno
Celoročně natřískaný Aquaworld Marína Lipno nemůže svými ‚vnadami‘ zklamat ani ty nejzhýčkanější fajnšmekry. Alej tlakových sprch, perličkové desky se vzduchovým roštem nebo divoká řeka s protiproudem jsou těmi pravými tipy na to, jak přežít ta úmorná vedra.


Františkovy Lázně
Lázeňský původ rozhodně nezapře nejznámější západočeský plavecký areál Aquaforum, jehož kryté části dominuje vodní oáza s jeskyní a širokým výběrem masážních trysek měřených na různé části těla. Pokud hledáte především relaxaci a pohodu, pak je Aquaforum přesně vaše krevní skupina...


Liberec
Babylon, nejproslulejší a zároveň největší aquapark u nás, je zasazen do tří vzájemně propojených hal s několika bazény, ze kterých si může rozjařený ‚cachtal‘ za tónů relaxační hudby odskočit do stolových jeskyní s akváriem nebo do parních lázní, také umístěných v jeskynním labyrintu.


Frýdek-Místek
Nejen rekordních 23 m dlouhá divoká řeka je magnetem aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku. Romantiky (převážně z Ostravska) také přitahuje jedinečné umístění areálu do panenské přírody s exkluzivním výhledem na čarokrásné panorama Beskyd.


Tatralandie
Dokud nebude koncem tohoto roku dokončen aquapark v Praze-Čestlicích, budeme muset za největším vodním areálem vyrazit k našim slovenským sousedům do Liptovského Mikuláše. Aquacentrum Tatralandie se honosí desítkami tobogánů a adrenalinových skluzavek. Bublinkové termální lázně jsou pak pomyslnou třešničkou na dortu.


Brno
Zejména estetickým zážitkem může být návštěva komfortního rekreačního areálu Kraví Hora v Brně s dech beroucím výhledem na město. Kraví Hora kromě přehršle krytých i venkovních bazénů nabízí parní komory, vodní stěny, brouzdaliště, skluzavky a další dětské atrakce.


Pardubice
Chrliče vody, dva tobogány s měřením času jízdy, divoký kanál s proudící vodou, dvanáctimetrový vodopád nebo minigolfové hřiště s 18 jamkami. To vše nabízí začátkem tisíciletí zrenovovaný pardubický aquapark.


Jihlava
S trochou nadsázky se dá říct, že se v letní sezoně celá Vysočina sjíždí do Jihlavy. V tamním Vodním ráji se lze vydovádět v jednom z nejdelších tobogánů v Česku (92 metrů), zurčící divoké řece nebo perličkových lůžkách, jež celý komplex lemují.
 
Poznámka:  Převzato z internetového serveru www.super.cz http://www.super.cz/cestovani
 
 
 
Copyright © e-BAZENY.cz 2005 - 2017