Aktuality

12.08.2009
Novinka na trhu infrasaun
...
Novinka na trhu infrasaun
Novinkou na trhu jsou infrasauny Miwooo, které patří mezi opravdový umělecký skvost. Návrháři dosáhli tak dokonalého designu, že infrasauna skvěle zapadne mezi ostatní nábytek v místnosti. Vybírat můžete z široké škály barevných variant.

Miwoo infrasauny nejsou jen obyčejné infrasauny, 1 mm široká karbonová topidla generují více tepla, vytvářejí více koncentrovaného vlnění. Tvrzené sklo zabraňuje úniku tepla.

V této infrasauně spálíte až 600 kalorií za pouhých 30 min saunění. Miwoo „masíruje“ vaše svaly, které potřebují relaxaci po sportovním výkonu.

Zdroj: http://www.marimex.cz/infrasauny/
...
25.05.2009
Ve Znojmě už se koupou. Voda má až 27 stupňů, je vyhřívaná
...
Přestože na většinu venkovních koupališť v kraji mohou lidé až počátkem června, znojemská plovárna u Louckého kláštera otevřela už ve středu. Důvodem je kromě slunečného počasí a vysokých venkovních teplot i to, že voda ve všech bazénech největšího koupaliště Znojemska je vyhřívaná solárními panely.
foto: Radek Miča, MF DNESUž otevřeli. Plovárna v Louce má vyhřívané bazény. Díky tomu již mohla zahájit sezonu.

"Průměrná teplota vody je tak již okolo příjemných pětadvaceti stupňů Celsia," uvedl včera správce moderního koupaliště František Svoboda.

Plovárna v Louce láká na tobogán, divokou řeka i jiné atrakce. Návštěvě přeje i počasí. "I voda v bazénech má velmi příjemnou teplotu," říká správce plovárny František Svoboda.

Jaká tedy teplota vody vlastně je?

Průměrná teplota vody je okolo pětadvaceti stupňů. V plaveckém bazénu má 27 stupňů, v hlavním, největším, je asi 24 stupňů. Ve všech bazénech máme totiž vodu vyhřívanou solárními panely.¨

Atrakce jsou také jako loni?

Ano, všechny. A od loňska pak zůstává i bazének se šlapadly pro malé děti a plážička pro maminky.

Zdroj: www.idnes.cz, Mladá fronta DNES
...
15.04.2009
Nejmodernější akvapark na jižní Moravě má stát už v létě 2011
...
Ještě letos se v Kuřimi bude stavět jeden z nejmodernějších akvaparků. Centrum s bazény a zázemím pro masáže či fitness jistě naláká i Brňany. Pro vodomily, jejichž vášeň zchladí jen pohled na lidmi přetékající brněnská koupaliště, je to senzační novinka.
¨
Jeden z nejmodernějších akvaparků na jižní Moravě se má začít stavět už na podzim. I když ze 170 milionové investice jsou mírně nervózní všichni kuřimští zastupitelé, nakonec projekt schválili.

"Diskuse proběhla, v téhle době mají z tak obrovské investice všichni trochu obavy. Ale dospěli jsme k tomu, že městu se bude hospodařit lépe, než kdybychom starý bazén pouze opravili," míní místostarosta Kuřimi Drago Sukalovský.

Třicet let starý bazén už podle radnice potřeboval rekonstrukci jako sůl. I když se do něj i přes jeho špatný stav jezdili koupat lidé z Brna, z Tišnovska nebo Blanska, v poslední době jich bylo čím dál méně.

Velkou konkurencí jsou nové akvaparky ve Vyškově, Blansku nebo ve Znojmě. A tak si vedení města řeklo, že momentální nabídkou bazén nikoho nepřiláká.

Kývli všichni, kromě komunistů
Loni zažádalo o dotaci z evropských fondů s tím, že zbylých asi sto milionů si půjčí. Napodruhé to vyšlo, v lednu dotaci dostali a teď na projekt kývlo i zastupitelstvo.

Kromě komunistů, kteří si myslí, že by stačila skromnější rekonstrukce.

Teď město vybírá banku, od které si peníze půjčí. "V září bychom chtěli se stavbou začít a v letní sezoně 2011 bychom mohli akvapark otevřít. Provozovat by ho měla městská firma, hledáme taky nějakého soukromého partnera," uvedl Sukalovský.

Do dvou let zbudou ze starého koupaliště jen dva bazény a obvodové zdi. "Zachováme a opravíme bazény. Jeden má pětadvacet metrů. Druhý, s posuvným dnem, má deset metrů. K nim přibude dětský bazén, velká vířivá lázeň, rekreační bazén s toboganem. A ten bude ve snížené části terénu. Centrum tak bude vlastně víceúrovňové. Z dalších vodních atrakcí plánujeme vířivé lavice, chrliče, posuvné lávky, divoké proudy, skluzavky," přiblížil plány vedoucí projektu Petr Hlavatý ze společnosti Tipro projekt.

Pod střechou akvaparku tak mají být čtyři bazény, jedním se bude dát proplavat ven, a bude tak zčásti otevřený. Kuřimský vodní park totiž nemá být jen na plavání, klouzání a víření.

Koho voda omrzí, může se v suché části centra zajít najíst, nechat si namasírovat záda nebo ponořit se do parní lázně.

V plánech je místo i pro fitness-centrum s lektorkami jógy, aerobiku nebo spinningu. Odsouvací střecha pravděpodobně zmizí, její oprava by stála kolem deseti milionů korun.

Radnice doufá, že akvapark přitáhne lidi z okolí města a hlavně z Brna, odkud bude dostupný městskou hromadnou dopravou. Než se otevřou jeho brány, mohou milovníci koupání navštívit třeba koupaliště ve Velkých Opatovicích na Blanensku nebo areál v Hodoníně, které po rekonstrukcích znovu otevřou letos v létě.

Zdroj: www.idnes.cz, Mladá fronta DNES
...
08.02.2009
Krytý bazén v Kuřim se za miliony změní v moderní Wellness centrum
...
Zaplavat si v novém bazénu, protáhnout svaly v moderní posilovně nebo "nachytat bronz" v příjemném soláriu budou už brzy moci nejen obyvatelé Kuřimi, ale i sportovci z Brna a okolí. Projekt na rekonstrukci a dostavbu tamního krytého bazénu totiž získal nejvyšší dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod.
"Na nový bazén získali kuřimští z evropských peněz šedesát sedm a půl milionu korun," řekla ředitelka Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Marta Sargánková.

Podle místostarostky Kuřimi Miluše Mackové by celý projekt měl přijít na 168 milionů. "Zbylých 101 milionů by mělo poskytnout město Kuřim," podotkla Macková.

Ačkoli peníze z města ještě nejsou schválené, zastupitelé by jejich použití měli projednávat v nejbližší době. "Věřím, že peníze na stavbu schválíme," dodala Macková. Podle ní je nové sportoviště investicí, která se městu určitě vyplatí.

Zdroj: www.idnes.cz, Mladá fronta DNES
...
11.01.2009
Brňané si mohou do roku 2010 zaplavat ve dvou nových bazénech
...
Brňané si mohou do roku 2010 zaplavat ve dvou nových bazénech

Za projektem stojí triatlonový tým Ekol Brno, za který závodí i nejlepší současný český triatlonista Filip Ospalý.

Stavbu bazénu zaštiťuje firma Galant Brno, které šéfuje manažer Ekol týmu Michal Kočař. "Triatlonisté pokryjí kapacitu bazénu asi z dvaceti procent. Zbytek bude pro veřejnost, další sportovní kluby a pro školy," nastínil Kočař režim fungování plaveckého bazénu.

Kromě samotné plavecké haly bude v komplexu i spinning, posilovna a kavárna.

Peníze z rozpočtu prosadila poslankyně z Řečkovic
Kočař hodlá stavbu platit z větší části ze soukromých peněz, zbytek mají pokrýt dotace. Jednu, devítimilionovou, má od včerejška jistou. V takzvaném porcování medvěda ji ze státního rozpočtu zajistila poslankyně ODS Dana Filipi.

S Kočařem se důvěrně zná, manažer týmu totiž ještě před dvěma roky působil jako místostarosta Králova Pole, taktéž za ODS. A Filipi má vazbu i v Řečkovicích, kde bude bazén stát. Městské části totiž starostuje její manžel Ladislav Filipi.

Brněnští politici plán na stavbu bazénu vítají. "Další bazén není v Brně na škodu a vítáme, že se do toho vloží soukromý sektor," konstatoval náměstek brněnského primátora Ladislav Macek.

Město se potýká s nedostatkem plaveckých drah už roky. I po dokončení rozestavěného kohoutovického bazénu jich bude nedostatek. Jak pro veřejnost, tak pro sportovní kluby.

Kočař tvrdí, že ze soukromých peněz zaplatí víc než polovinu investice. "Předpokládáme, že to bude mezi padesáti a šedesáti procenty," prozradil. Zbývající částku, tedy kolem dvaceti milionů korun, chce získat ze státního rozpočtu a o peníze hodlá žádat i město.

Na stavbu plavecké haly je už vydané územní rozhodnutí, nyní začne stavební řízení. Pokud nenastanou problémy, začne stavba bazénu na jaře. A dokončena má být na jaře roku 2010.

Převzato z www.idnes.cz, autor: Jiří Smetana, redaktor MF Dnes
...
02.10.2008
Rychnovákům se splní letitý sen o bazénu
...
Rychnov nad Kněžnou - Obyvatelům Rychnova nad Kněžnou se konečně začíná plnit dlouholetý sen o plaveckém bazénu. Pět závodních drah, tobogan, vířivku, divokou řeku, dětský bazének - to vše budou moci už za několik let využívat návštěvníci nového rychnovského plaveckého areálu.

Výstavba by měla začít ještě letos „Když vše půjde hladce, výstavba začne ještě v letošním roce,“ doufá vedoucí odboru správy majetku na rychnovské radnici Jaroslav Tichý. V listopadu by mělo být u konce výběrové řízení na dodavatele a poté se co nejdříve začne stavět.
„Podle projektu bude v hlavním pětadvaceti metrovém bazénu pět závodních drah pro sportovce, ve vedlejší zábavní zóně se počítá s dětským bazénkem, vířivkou, s takzvanou divokou řekou a chybět nebude ani tobogan. Ten bude mít vyústění do samostatného bazénku a část dráhy povede mimo budovu,“ uvedl Tichý.
„Ve druhém podlaží budou sauna, pára a také prostory pro školičku plavání kojenců do šesti měsíců, která bude využívat vlastní bazének,“ dodal pracovník rychnovské radnice.

Plavat se začne na podzim roku 2010 Celý projekt za 150 milionů korun by měl být hotov na podzim roku 2010, kdy bude bazén připraven přivítat první plavce. Více než devadesát procent z celkových nákladů Rychnov uhradí z dotace, zbytek zaplatí město ze svého rozpočtu. „Počítáme s tím, že bazén budou využívat hlavně školy a školky, a samozřejmě i zájemci z řad veřejnosti. Nebudeme se ale bránit ani případnému zájmu sportovních oddílů, které budou chtít doplnit trénink svých členů aktivním plaváním,“ řekl Tichý.
Zda si nový rychnovský plavecký areál vydělá alespoň na pokrytí provozu, zatím není jisté.
„Podle zkušeností jiných měst to vypadá, že provoz bude město zčásti dotovat tak, jak je tomu i u většiny ostatních podobných zařízení. Proto jsme se přiklonili k projektu, který by Rychnov příliš finančně nezatížil. Tomu odpovídá i délka bazénu 25 metrů. Bude to zařízení plánované především pro občany a rodiny s dětmi, nikoli bazén pro vrcholové plavce,“ zdůraznil Tichý.
...
16.09.2008
Akvapark přivítá plavce až koncem září
...
Uherský Brod - S koncem letních prázdnin uzavřela brány všechna veřejná koupaliště, do konce září navíc zůstane mimo provoz také jediný akvapark ve Zlínském kraji - v Uherském Brodě. Důvodem měsíc trvající přestávky je řada technologických úprav.

Zdroj: www.idnes.cz

„Nejpodstatnější změnou bude možnost teplejší vody, v zábavném bazénu a dětském brouzdališti bude až 30 stupňů Celsia,“ uvedl ředitel městského Centra pohybových aktivit Delfín Vlastimil Šmíd. Právě chladná voda v bazénech byla terčem stížností řady návštěvníků.
Také další změna vychází z přání uživatelů vodního centra. „Jde o samostatnou ozonizaci vody pro plavecký a zábavný bazén. Úprava se projeví lepší kvalitou vody, sníží se chlorace a potlačí se problém červených očí z vody,“ upozornil Šmíd.
Novinkou bude také prosklená stěna oddělující dětské brouzdaliště od hluku zbylých atrakcí nebo nová podlaha a topení v toboganové věži.
Kvůli návštěvníkům ze Slovenska a tamnímu přijetí eura se změní pokladní systém. „Tato klientela velmi početná zejména o víkendech a prázdninách bude moci platit za vstup v evropské měně,“ konstatoval ředitel akvaparku.
Náklady na rekonstrukci vodního centra přijdou městskou pokladnu na 2,5 milionu korun. Zároveň vzniká projekt rozšíření venkovního areálu, jehož novou podobu by mohli první návštěvníci ocenit v květnu 2011. Nabídku vodního centra by mělo v blízké budoucnosti rozšířit také masážní koupelové centrum a služby s tím spojené.
Uherskobrodské Centrum pohybových aktivit Delfín znovu otevře 29. září. Během prázdnin přišlo do akvaparku více než 57 tisíc návštěvníků, dalších 15 tisíc se koupalo ve venkovním bazénu.
A kam si lidé v září mohou jít zaplavat? Vzhledem k počasí je k dispozici jen krytý bazén v Uherském Hradišti. Mimo Uherskohradišťsko se jako nejbližší náhrada plavcům nabízí krytý městský bazén ve Zlíně nebo vyhřívaný venkovní bazén v hotelovém komplexu v Kostelci.

Zdroj: www.idnes.cz, adá fronta DNES - jihovýchodní Morava
...
09.09.2008
Léto končí, bazény otvírají
...
Mělnicko - Od včerejšího odpoledne si mohou plavci na Mělnicku vybírat ze služeb již tří bazénů. Po bazénu v Neratovicích, který je otevřený už delší dobu, a Kralupech nad Vltavou, kde zahájili sezónu začátkem září, otevřeli včera i v Mělníku. Tam na návštěvníky čeká atraktivní novinka v podobě dětského potápěčského kurzu.
Na většině plováren skončila sezona posledního srpna, takže plavci už nyní musejí jen do krytých bazénů. V Kralupech nad Vltavou přijde hodina koupání, ve které je také 15 minut na převlečení, na 40 korun. V Mělníku je hodina plavání ještě o deset korun dražší.
„Dospělý u nás platí 50 korun, děti, senioři a držitelé průkazek ZTP pak 40 korun,“ uvedl provozovatel bazénu Antonín David. Každá další hodina pak v Mělníku dospělého přijde na 30 korun, ostatní na dvacetikorunu. Lze si zakoupit také permanentky.
Asi nejvýhodnější cenová nabídka platí v Kralupech nad Vltavou pro rodinu s dvěma dětmi do 12 let.
„Za ni lidé zaplatí stokorunu,“ uvedla vedoucí krytého bazénu Eva Novotná. Modernizace za deset milionů korun sice kralupský bazén teprve čeká, i tak ale mají zde co nabídnout.
„Už je zpracovaná studie s wellnes centrem,“ poznamenala Eva Novotná a doplnila, že by v budoucnu měli mít hosté k dispozici takzvanou solární louku a také parní komoru. Návštěvníci mohou zatím využít obyčejnou saunu, která stojí 80 korun na dvě hodiny, nebo posilovnu, či dokonce sportovní halu. „Ta je určena pro nohejbal, házenou, basketbal a volejbal a také badminton,“ doplnila Novotná. V Mělníku, Neratovicích i Kralupech nad Vltavou pak mohou pod vedením odborníků plavat také těhotné ženy, kojenci, batolata a děti do tří let. Cena za kurz se pohybuje mezi 1 500 až dvěma tisíci korun. Bazény nabízejí také stále populárnější akvaaerobik.
„Letos jsme pro zájemce, kteří s námi s dětmi plavou, připravili zdarma také jednu hodinu potápění s dýchacím přístrojem ve spolupráci s instruktorem potápění Františkem Pudilem,“ uvedla Petra Košlerová z Aqua clubu Nemo, který působí v Mělníku a Brandýse nad Labem. „Zájemce čeká přednáška a hodinový program ve vodě pod vedením instruktora. Ponor začíná v hloubce 1,2 metru, tak žádný strach. Po absolvování programu Poznej potápění lze pokračovat v kurzu Open Water Diver,“ vysvětlila Košlerová. V Mělníku to ale není jediná možnost potápění. Provozovatel mělnického krytého bazénu Antonín David upozornil, že se mohou potápět už desetileté děti.
„Máme tu nový dětský potápěčský kurz pod vedením instruktora Jana Kučery. Je to program zpracovaný už pro děti od deseti let,“ zdůraznil David.

Zdroj: www.idnes.cz, Mladá fronta DNES - střední čechy
...
04.07.2008
Stachy: akvapark za dvacet milionů
...
Stachy - Vířivky, sauna, fitness, relaxační služby a další atrakce nabídne návštěvníkům nový akvapark ve Stachách na Prachaticku. Tento týden jej začal v obci s 1 216 obyvateli stavět podnikatel Martin Aleš. V provozu má být za dva roky.
Komplex za 20 milionů korun vyroste v přestavěném sále hotelu Stachov a sloužit bude nejen místním, ale i lidem a turistům z okolních částí Šumavy.
„Dětský bazén a plavecký bazén dlouhý patnáct a široký šest metrů se dvěma dráhami a atrakcemi bude hotový v roce 2010. Počítáme přitom s investicí 20 milionů. Zatím jsme sice nezískali dotaci z regionálního operačního programu, ale to nám čáru přes rozpočet neudělá. Stavbu zaplatíme z vlastních peněz,“ řekl Aleš.
Konkrétně žádal o 10,5 milionu korun, ale mezi schválené projekty jeho akvapark neprošel.
Srovnatelné koupání, s jakým počítá uvedený projekt, zatím v této oblasti nabízí jen krytý bazén v Prachaticích. Vodní atrakce jsou tu přístupné jen během léta ve venkovním areálu. Další konkurence v podobě akvaparku za 120 milionů má během několika let vyrůst ve Vimperku. Vybudovat jej tam chce radnice.
To, že by koupaliště ve Stachách mohlo jejich záměry ohrozit, ale Vimperští odmítají. „To určitě ne. My chceme stavět něco zcela jiného pro širokou veřejnost. Nechali jsme si dokonce vypracovat studii, která nám návštěvnost zaručuje. Dost dobře si neumím představit, že komplex ve Stachách utáhne podnikatel finančně, ale to je jeho věc,“ uvedl starosta Vimperka Pavel Dvořák.
Na druhou stranu, radnice ve Vimperku počítala, že se do města přijedou vykoupat i lidé ze Zadova, Churáňova a dalších okolních obcí, včetně turistů. Právě ti z lyžařských středisek na Zadově a Churáňově to ale budou mít blíže do Stach.
„Akvapark ve Vimperku bude větší a komfortnější, ale i do Stach si samozřejmě návštěvníci cestu najdou. Jsme rádi, že takové areály v okolí vznikají, pro turisty to bude další nabídka, kterou mohou využít například za nepříznivého počasí,“ uvedl šéf zadovského lyžařského areálu Pavel Voldřich.
Lidé, kteří nyní tráví dovolenou na Zadově, říkají, že by bazén s atrakcemi uvítali. Mnoho možností k využití volného času za špatného počasí totiž nemají.
„Bereme s sebou vnoučata a ta by se na atrakcích vyřádila, zatímco my bychom si mohli zaplavat. Stachy jsou kousek, takže bychom asi vyrazili tam. Momentálně se jezdíme koupat do Prachatic,“ naznačil Jaroslav Harant z Prahy, který tráví letní dovolenou v jednom z tamních penzionů.

Bazény v okolí Stach
Strakonice 33 km
Bazén + tobogan, sauna, pára,
venkovní areál
Prachatice 35 km
Bazén + venkovní areál s
atrakcemi, skluzavkami
Horažďovice 48 km
Bazén + atrakce, fitness, sauna

Zdroj: www.idnes.cz, Mladá fronta DNES - jižní Čechy
...
02.07.2008
Tipy, kam se jít vykoupat v Praze
...
Hostivařská přehrada Přírodní koupaliště, přehrada Vstupné celodenní: dospělí všední dny 60 Kč, víkend 70 Kč, důchodci 40 Kč, děti 40 Kč, rodinné 140 Kč Koupaliště Čakovice Dva bazény 50 m, malý tobogan dlouhý 46,5 m Vstupné celodenní: dospělí 80 Kč, děti do 16 let 50 Kč, studenti 60 Kč, důchodci 50 Kč Koupaliště Divoká Šárka Dva bazény 30 m, brouzdaliště, skluzavky, tobogan Vstupné celodenní: dospělí: 60 Kč, děti od 5 do 10 let 20 Kč, důchodci, ZTP 40 Kč Koupaliště Klánovice Bazény 25 m, 15 m Vstupné celodenní: dospělí 100 Kč, studenti 60 Kč, děti 50 Kč, děti do 100 cm zdarma Koupaliště Šeberák Přírodní koupaliště Vstupné celodenní: dospělí 70 Kč, děti, studenti, důchodci 50 Kč, děti do 10 let zdarma Koupaliště Na Stírce Koupaliště se dvěma bazény Vstupné celodenní: dospělí 110 Kč, důchodci 70 Kč, děti do 150 cm + ZTP 60 Kč, děti do 3 let zdarma, rodinné 290 Kč Koupaliště Petynka Venkovní vyhřívaný plavecký bazén, brouzdaliště, tobogan.
Vstupné jednorázové: dospělí 90 až 150 Kč; důchodci nad 70 let a děti do 140 cm 50 až 90 Kč
...
[1] [2] >>
 
 
 
Copyright © e-BAZENY.cz 2005 - 2017